Porady Finansowe

Weryfikacja wniosku pożyczkowego bez przelewu

  • Dodano:

Znaczna część firm pożyczkowych weryfikuje dane swoich klientów za pomocą tzw. przelewów weryfikacyjnych. Procedura polega na przesłaniu na konto bankowe pożyczkodawcy symbolicznej kwoty (najczęściej jest to 1 grosz), przez co firma może sprawdzić czy dane, które wprowadziliśmy we wniosku są zgodne z danymi naszego konta bankowego. Istnieje jednak inny sposób, który może w niedługim czasie zastąpić przelew weryfikacyjny.

 

Kontomatik

Aplikacja internetowa pozwala na bardzo szybkie weryfikowanie tożsamości oraz danych klienta w 100% online. Przy pomocy Kontomatika klient loguje się do swojego konta bankowego i aplikacja automatycznie pobiera wszelkie konieczne dane, a następnie przekazuje je pożyczkodawcy. Służy to przede wszystkim uwierzytelnieniu danych klienta oraz ocenie jego zdolności kredytowej na podstawie historii z konta bankowego. Warto wspomnieć, że Kontomatik pracuje tylko wtedy kiedy klient jest zalogowany. Poza tym nie archiwizuje żadnych danych, w tym danych do logowania czy też samych danych klienta.

 

Instantor

W tej aplikacji pożyczkobiorca również musi zalogować się do swojego konta bankowego. Instantor pobiera dane z ostatnich 12 miesięcy i na ich podstawie tworzy raport. Pożyczkodawca na jego podstawie sprawdza poprawność danych klienta oraz weryfikuje jego zdolność kredytową. Samo narzędzie jest dużo bardziej zaawansowane niż wcześniej wspomniany Kontomatik. Instantor analizuje więcej danych i tworzy znacznie bardziej szczegółowy raport. Przy tym wszystkim działa w 100% automatycznie, korzysta z połączenia szyfrowanego i nie archiwizuje żadnych danych – jest więc jak najbardziej bezpieczny dla klienta.

 

Skrócenie czasu weryfikacji

Można dojść do wniosku, że takie rozwiązania technologiczne będą z czasem tylko zyskiwać popularność. Wszystko zmierza w końcu do minimalizacji i do skrócenia czasu trwania jakichkolwiek procesów czy też formalności związanych z zaciąganiem pożyczek. Na razie brakuje jedynie większego zaufania do takich rozwiązań, ale z pewnością korzystanie z takich aplikacji przejdzie w końcu do porządku dziennego.

Najnowsze wpisy na blogu
Kredyt a pożyczka – najważniejsze różnice między nimi
Kredyt a pożyczka – najważniejsze różnice między nimi
  • Dodano: 2019-06-11 08:49:00

Zaciągnięcie kredytu lub pożyczki, to bardzo poważny krok – zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, jakiego produktu finansowego naprawdę potrzebujesz? Skorzystaj z pomocy naszego poradnika i ułatw sobie ten trudny wybór. Co warto wiedzieć na temat kredytu i pożyczki? Jakie są ich najważniejsze zalety i dzielące je różnice? więcej


Pożyczka dla bezrobotnych – jak ją dostać?
Pożyczka dla bezrobotnych – jak ją dostać?
  • Dodano: 2019-06-07 08:39:00

Wiele osób zastanawia się, czy istnieją pożyczki dla bezrobotnych? Czy nie będąc nigdzie zatrudnionym można starać się o szybki zastrzyk gotówki? Okazuje się, że tak. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji są firmy pożyczkowe, które oferują pomoc finansową również bez sprawdzania, skąd pochodzi twój dochód. Niestety, w banku nie masz co liczyć na żaden kredyt czy pożyczkę. Jakie warunki musisz spełnić, aby otrzymać daną pomoc? Przeczytaj i sprawdź. więcej