Pożyczki bez konta bankowego czyli jak działa GIRO?

  • Dodano: 2017-12-17 21:23:00

Nagła potrzeba gotówki ma to do siebie, że może się zbiec w czasie z innymi problemami. Jako, że nieszczęścia chodzą parami może się kiedyś zdarzyć, że nie będziemy mieli dostępu do konta lub nie będzie na nim środków do wykonania opłaty weryfikacyjnej. Co wtedy? Odpowiedzią są firmy pożyczkowe oferujące pożyczki wypłacane za pomocą czeku GIRO.

Czym jest GIRO?

Historii tego typu wypłat można już szukać w czasach gdy nawet nie myśleliśmy o możliwości posiadania elektronicznych kont bankowych. Samo słowo „Giro” oznacza z języka włoskiego obrót, obieg pieniędzy. Większość krajów Europy zachodniej mogła już w XX wieku realizować wypłaty za pomocą własnych systemów pocztowych. Mimo tego, że pojawiło się od tego czasu wiele innych, szybszych i prostszych systemów jak bankowość internetowa, wypłaty za pomocą poczty nadal są praktykowane. Firmy pożyczkowe i instytucje finansowe biorąc pod uwagę bardzo zróżnicowane potrzeby swoich klientów wprowadzają do swojej oferty właśnie możliwość wzięcia pożyczki bez konieczności posiadania konta bankowego. Nie da się ukryć, że ta, jakby nie patrzeć, dość stara technika wypłat jest na obecnym rynku pożyczkowym uznawana za dodatkowy atut. Stosunkowo niewiele firm pożyczkowych oferuje takie możliwości, a chętnych na to nie brakuje.

Jak działa GIRO?

Procedura jest bardzo prosta. Zwykle wniosek składany jest jak o każdą inną pożyczkę – należy wypełnić formularz na stronie pożyczkodawcy i wybrać odpowiedni sposób wypłaty pożyczki. Następnie wniosek jest natychmiast weryfikowany, gdyż nie ma konieczności oczekiwania na zaksięgowanie przelewu weryfikacyjnego. To duży plus dla takiego sposobu wypłaty pożyczki, ponieważ może się zdarzyć tak, że z uwagi na księgowania międzybankowe zarówno opłaty weryfikacyjnej jak i samej wypłaty pożyczki, pieniądze na konto mogą wpłynąć po nawet kilku dniach. W przypadku przekazów pocztowych czek dostajemy razem z umową natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i zrealizować go możemy w każdym oddziale poczty czy banku pocztowego. Czasem nawet możemy zrealizować wypłatę w weekend jeśli oczywiście w okolicy jest otwarty w sobotę lub niedzielę urząd pocztowy, jak pewnie wiele osób doświadczyło na własnej skórze – z przelewami tradycyjnymi tak różowo nie jest. Procedura jest więc bardzo prosta i przyjazna dla klienta, a do tego w odpowiednich okolicznościach niesie ze sobą korzyści jakich próżno szukać w przypadku wypłat za pomocą przelewu na konto.

Dla kogo jest GIRO?

GIRO jest przede wszystkim dla osób, które z jakiegoś powodu nie chcą posiadać konta bankowego. Należy przeanalizować własne preferencje. Jeśli nie chcesz czekać na przelew tradycyjny i nie masz problemu z pójściem osobiście na pocztę, i odebraniem tam pieniędzy to ta metoda jest właśnie dla Ciebie. W odpowiednich okolicznościach może to być też szybszy sposób wypłaty – jeśli więc zależy Ci na czasie, a masz wątpliwości czy pożyczka wzięta w 100% online zdąży dotrzeć spróbuj wybrać sposób wypłaty za pomocą czeku, jednak wcześniej zorientuj się czy Twój najbliższy urząd pocztowy da radę wypłacić pieniądze w terminie jaki Ci odpowiada.

Najnowsze wpisy na blogu

Formularz informacyjny prawdę powie

Formularz informacyjny prawdę powie

  • Dodano: 2018-01-19 10:21:00

Mnogość stron w internecie, na których oferowane są pożyczki, przyprawia o zawrót głowy. Przyglądając się ilości firm pożyczkowych, wydaje się to wręcz absurdalne, że na nich wszystkich uda nam się otrzymać pożyczkę. Jak wybrać te najbardziej wiarygodne? więcej