PORADY FINANSOWE

Pożyczka dla studentów: czy to możliwe?

  • Dodano:

Okazuje się, że każda młoda osoba może ubiegać się o pomoc finansową. Ważne w tym przypadku jest ukończenie 18 roku życia, ale ten etap każdy student ma już za sobą. W takim razie jaka pożyczka dla studenta będzie najkorzystniejsza i tym samym nie zrujnuje jego portfela?

 

Buduj historię kredytową już w młodym wieku

Zasada działania nie tylko banków, ale również instytucji pożyczkowych jest podobna. Im lepszą masz historię kredytową, tym masz większe szanse na otrzymanie pomocy finansowej. Jak jednak zadbać o to, aby być wiarygodnym?

Należy zacząć od kupna sprzętu na raty lub od niewielkiej pożyczki. Następnie spłacaj w terminie wszystkie raty, na które wcześniej się umówiłeś z danym przedsiębiorcą. Dzięki regularnemu oddawaniu pieniędzy budujesz pozytywne wrażenie na instytucji pożyczkowej. Wtedy pożyczkodawca ma dowód na to, że wszystkie pieniądze oddajesz w terminie. Nie oszukujmy się, to przede wszystkim na tym zależy danej firmie.

 

Pożyczka dla studentów: jakich dokumentów wymagają pożyczkodawcy?

Warto podkreślić, że jest ich niewiele, ale stanowią podstawę do oceny zdolności kredytowej i przyznania odpowiedniej kwoty pożyczki. Co zaliczamy do tych niezbędnych dokumentów?

  • Dowód osobisty
  • Pytanie o dochody – w niektórych firmach możesz spotkać się z pytaniem o wysokość twoich miesięcznych wpływów. Okazuje się jednak, że instytucje pożyczkowe zazwyczaj nie wymagają potwierdzenia pisemnego, skąd pochodzi twój dochód. W związku z tym podczas wypełniania wniosku możesz podać takie wpływy jak stypendium naukowe, pieniądze z pracy dorywczej czy kieszonkowe od rodziców.

Uwaga!

Pożyczkodawca zazwyczaj potrzebuje od swojego potencjalnego klienta dodatkowych rzeczy, takich jak konto w banku, numer telefonu komórkowego oraz adres mailowy. Nie powinno być to dla ciebie ani niespodzianką, ani przeszkodą nie do pokonania.

 

Pracujesz i studiujesz? Będzie ci łatwiej otrzymać pożyczkę

Jeśli jesteś w stanie przedstawić zaświadczenie o dochodach, pozyskanych czy to z umowy o pracę, zlecenie czy stypendium uczelnianego, bardzo łatwo będziesz mógł otrzymać pieniądze. Zarówno w banku czy firmie pożyczkowej. Pamiętaj jednak, że minimum formalności oraz szybkość wypłaty pieniędzy gwarantuje dana firma pożyczkowa. Jeśli potrzebujesz niewielkiej kwoty na swoje bieżące wydatki, wybierz tę opcję.

 

Nie jesteś w stanie pracować, a potrzebujesz pieniędzy? Nic straconego!

Jeśli jesteś w stanie poprosić kogoś o podżyrowanie pożyczki czy kredytu, możesz pomoc finansową otrzymać w banku. Żyrant to inaczej osoba, która zaświadcza, że jesteś w stanie spłacić swój dług zaciągnięty w banku.

Jest jednak prostszy sposób. Najlepiej będzie najpierw popracować nad stworzeniem atrakcyjnej historii kredytowej, a następnie złożyć wniosek o pożyczkę w instytucji pożyczkowej. Możesz również skorzystać z porównywarki produktów finansowych, aby dowiedzieć się, które instytucje pożyczkowe nie potrzebują od ciebie zaświadczenia o zarobkach.

Najnowsze wpisy na blogu
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
  • Dodano: 2019-07-02 09:45:00

Słońce, plaża, gorący piasek pod stopami i błogi spokój… Niestety, na taki luksus nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli Twój domowy budżet jest ograniczony, ale wciąż marzysz o wakacjach życia, rozejrzyj się za niewielką pomocą finansową. Dzięki pożyczce pozabankowej odwiedzisz miejsca, których piękno zapiera dech w piersiach! Zanim jednak podejmiesz decyzję o złożeniu wniosku, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy o pożyczkę. więcej


Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
  • Dodano: 2019-06-27 10:29:00

Możesz nie wierzyć, ale nawet studencki tryb życia wiąże się z całkiem sporymi wydatkami. Czynsz za wynajmowany akademik, materiały do nauki oraz drobne przyjemności - pieniądze znikają nie wiedzieć kiedy. Jeśli i Ty borykasz się z problemem braku gotówki, przeczytaj poniższy artykuł. Mamy przeczucie graniczące z pewnością, że pożyczka pozabankowa jest rozwiązaniem Twojego kłopotu. więcej


Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
  • Dodano: 2019-06-18 08:41:00

Niezapowiedziane wydatki zdarzają się każdemu – aby szybko i sprawnie otrzymać potrzebne pieniądze, warto zgłosić się do firmy pozabankowej oferującej pomoc finansową przez Internet. Pożyczka online jest w pełni bezpieczna, ale tylko wtedy, gdy wiemy kto i na jakich warunkach jej udziela. Jak wybrać instytucję pożyczkową, której można zaufać? Między innymi na to pytanie odpowiemy w poniższym tekście. więcej