PORADY FINANSOWE

Pożyczka dla bezrobotnych – jak ją dostać?

 • Dodano:

Wiele osób zastanawia się, czy istnieją pożyczki dla bezrobotnych? Czy nie będąc nigdzie zatrudnionym można starać się o szybki zastrzyk gotówki? Okazuje się, że tak. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji są firmy pożyczkowe, które oferują pomoc finansową również bez sprawdzania, skąd pochodzi twój dochód. Niestety, w banku nie masz co liczyć na żaden kredyt czy pożyczkę. Jakie warunki musisz spełnić, aby otrzymać daną pomoc? Przeczytaj i sprawdź.

Czego nie robić starając się o pożyczkę dla bezrobotnych?

Nie przekłamuj swojego wniosku ani nie zmyślaj w nim dochodów, które posiadasz. Jeśli cokolwiek wzbudzi wątpliwości pracownika firmy pożyczkowej, będzie prosił cię o przesłanie dodatkowych dokumentów, które potraktuje później jako dowód na twoją prawdomówność.

Pamiętaj, aby zawsze we wnioskach o pożyczkę w firmie pozabankowej pisać prawdę! Jak mówi mądrość tłumów: kłamstwo ma zawsze krótkie nogi. Nie warto oszukiwać zwłaszcza przy takiej aplikacji.

Firmy pożyczkowe pożyczają pieniądze tylko tym osobom, co do których są pewne, że poradzą sobie z takim zobowiązaniem. To znaczy, że jeśli pracownik firmy stwierdzi, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę, to na pewno ją otrzymasz. Warto przybliżyć sobie dwa przypadki, w których możesz bez przeszkód ubiegać się o pożyczkę.

Bezrobotny, ale nie bez dochodu

Jeśli posiadasz jakikolwiek dochód, który nie pochodzi z tytułu umowy o pracę, to znaczy, że będzie ci o wiele łatwiej otrzymać pożyczkę od danej firmy oferującej tego typu produkty finansowe. Pamiętaj, że musi być on w odpowiedniej kwocie. Chodzi o takie dochody, które uwiarygodnią dostatecznie twoją zdolność kredytową.

Pozytywna historia kredytowa to podstawa

Warto podkreślić, że w tym przypadku, aby przyznać pożyczkę osobie bezrobotnej, potrzebuje ona bardzo dobrej, jak nie idealnej historii kredytowej, bez żadnych rys. Czyli potencjalny pożyczkobiorca:

 • Wszystkie wcześniejsze zobowiązania spłacał w terminie,
 • Nie widnieje w bazie kredytowej,
 • Nie ma go w rejestrze dłużników.

Co dla bezrobotnego jest źródłem dochodu?

Co można uznać za dochód w przypadku osób, które nigdzie nie pracują, a starają się o pożyczkę na dowolny cel? Wszystkie pozostałe wpływy, które pozyskiwane są z innego źródła, aniżeli umowy o pracę. Chodzi tu o:

 • Zasiłek,
 • Alimenty,
 • 500+,
 • Wynagrodzenie za dorywczą pracę (np. w okresie letnim).

Warunek jest jeden: gotówka musi regularnie wpływać na konto takiej osoby.

Zastanawiasz się nad wzięciem szybkiej pożyczki, jednak nie jesteś aktualnie nigdzie zatrudniony i nie wiesz, czy masz szansę na otrzymanie potrzebnych środków pieniężnych? Zależy Ci na jak najkorzystniejszych warunkach, ale nie masz czasu na dogłębną analizę wszystkich, dostępnych na rynku ofert? Skorzystaj z naszej porównywarki chwilówek – wpisz niezbędne dane, a my zaproponujemy Ci najlepsze pożyczki skrojone na miarę Twoich potrzeb.

Najnowsze wpisy na blogu
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
 • Dodano: 2019-07-02 09:45:00

Słońce, plaża, gorący piasek pod stopami i błogi spokój… Niestety, na taki luksus nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli Twój domowy budżet jest ograniczony, ale wciąż marzysz o wakacjach życia, rozejrzyj się za niewielką pomocą finansową. Dzięki pożyczce pozabankowej odwiedzisz miejsca, których piękno zapiera dech w piersiach! Zanim jednak podejmiesz decyzję o złożeniu wniosku, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy o pożyczkę. więcej


Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
 • Dodano: 2019-06-27 10:29:00

Możesz nie wierzyć, ale nawet studencki tryb życia wiąże się z całkiem sporymi wydatkami. Czynsz za wynajmowany akademik, materiały do nauki oraz drobne przyjemności - pieniądze znikają nie wiedzieć kiedy. Jeśli i Ty borykasz się z problemem braku gotówki, przeczytaj poniższy artykuł. Mamy przeczucie graniczące z pewnością, że pożyczka pozabankowa jest rozwiązaniem Twojego kłopotu. więcej


Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
 • Dodano: 2019-06-18 08:41:00

Niezapowiedziane wydatki zdarzają się każdemu – aby szybko i sprawnie otrzymać potrzebne pieniądze, warto zgłosić się do firmy pozabankowej oferującej pomoc finansową przez Internet. Pożyczka online jest w pełni bezpieczna, ale tylko wtedy, gdy wiemy kto i na jakich warunkach jej udziela. Jak wybrać instytucję pożyczkową, której można zaufać? Między innymi na to pytanie odpowiemy w poniższym tekście. więcej