PORADY FINANSOWE

Polacy terminowo regulują swoje zobowiązania

  • Dodano:

Z badań przeprowadzonych przez KPF i IRG wynika, że aż 80% polskich gospodarstw domowych regularnie spłaca swoje zobowiązania finansowe. Okazuje się, że podobne analizy nigdy nie przyniosły lepszego rezultatu.

 

Najlepszy wynik od 11 lat

Z badania przeprowadzonego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH wynika, że w IV kwartale 2017 roku ponad 80% polskich gospodarstw domowych nie miało problemów z regulacją swoich zobowiązań finansowych. To najlepszy wynik od 11 lat. W tamtym czasie wynik i tak nie dorównywał tegorocznemu - wtedy 69% ankietowanych gospodarstw domowych zadeklarowało brak problemów lub brak konieczności regulowania zadłużeń.

 

W ciągu ostatnich 12 miesięcy zauważono znaczny spadek liczby osób, których nie było stać na spłatę długów. Jedynie 2,9% gospodarstw przyznało się do tego typu problemów. Dr hab. Piotr Białowolski z Uniwersytetu Harvarda uważa, że wpływ na to mają wyższe miesięczne dochody Polaków.  Nie wynikają one jedynie z podjęcia lepiej płatnej pracy czy usamodzielnienia się. Na poprawę finansów w polskiej rodzinie mają wpływ głównie świadczenia z programu 500+.

 

Obiecujące prognozy na 2018 rok

Liczba osób, która w przeciągu najbliższego roku nie przewiduje problemów ze spłatami zobowiązań lub uważa, że te problemy nie będą ich dotyczyć to aż 68,4% ankietowanych. Ten wynik jest lepszy od poprzedniego o 8 punktów procentowych. Podobnie ma się sprawa w przypadku gospodarstw domowych, które nie przewidują znacznych problemów ze spłatami zadłużeń. Odsetek osób, które przewidują trudności w realizowaniu zobowiązań spadł z 6,3% na 4%.

 

Perspektywy dla rynku pożyczek online

Coraz więcej osób będzie mogło skorzystać z pożyczek pozabankowych. Polepszająca się sytuacja finansowa Polaków może sugerować, że zwiększy się popyt na kredyty konsumenckie czy też chwilówki online. Czy faktycznie tak się stanie? Przekonamy się dopiero pod koniec 2018 roku.

 

Najnowsze wpisy na blogu
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
  • Dodano: 2019-07-02 09:45:00

Słońce, plaża, gorący piasek pod stopami i błogi spokój… Niestety, na taki luksus nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli Twój domowy budżet jest ograniczony, ale wciąż marzysz o wakacjach życia, rozejrzyj się za niewielką pomocą finansową. Dzięki pożyczce pozabankowej odwiedzisz miejsca, których piękno zapiera dech w piersiach! Zanim jednak podejmiesz decyzję o złożeniu wniosku, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy o pożyczkę. więcej


Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
  • Dodano: 2019-06-27 10:29:00

Możesz nie wierzyć, ale nawet studencki tryb życia wiąże się z całkiem sporymi wydatkami. Czynsz za wynajmowany akademik, materiały do nauki oraz drobne przyjemności - pieniądze znikają nie wiedzieć kiedy. Jeśli i Ty borykasz się z problemem braku gotówki, przeczytaj poniższy artykuł. Mamy przeczucie graniczące z pewnością, że pożyczka pozabankowa jest rozwiązaniem Twojego kłopotu. więcej


Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
  • Dodano: 2019-06-18 08:41:00

Niezapowiedziane wydatki zdarzają się każdemu – aby szybko i sprawnie otrzymać potrzebne pieniądze, warto zgłosić się do firmy pozabankowej oferującej pomoc finansową przez Internet. Pożyczka online jest w pełni bezpieczna, ale tylko wtedy, gdy wiemy kto i na jakich warunkach jej udziela. Jak wybrać instytucję pożyczkową, której można zaufać? Między innymi na to pytanie odpowiemy w poniższym tekście. więcej