PORADY FINANSOWE

Nie daj się oszukać, czyli jak bezpiecznie wziąć pożyczkę?

  • Dodano:

Nie róbmy tego jednak zbyt pochopnie, bez przemyślenia i sprawdzenia warunków umowy. Warto dowiedzieć się jak bezpiecznie wziąć pożyczkę, by nie zostać naciągniętym lub oszukanym. Pamiętajmy, że zbyt pochopnie podjęta decyzja może być w przyszłości źródłem długofalowych problemów, frustracji oraz ogromnego stresu. A tego można przecież uniknąć!


Wyznaczmy cel i oceńmy naszą zdolność kredytową
Spontaniczność nie jest wskazana. Zanim usiądziemy do przeglądania i wybierania odpowiedniej oferty, powinniśmy jasno określić nasze potrzeby oraz możliwości finansowe. Przykładowo naszym celem może być remont mieszkania, zakup nowego sprzętu AGD lub pomoc finansowa w usamodzielnieniu się wnuków. Po tym możemy przejść do kolejnego kroku – analizy naszej zdolności kredytowej. Zastanówmy się, czy jesteśmy w stanie część potrzebnej kwoty wyłożyć z własnej kieszeni, czy też będziemy musieli pożyczyć całość. Warto upewnić się także czy nie mamy jakichś niespłaconych należności i tym samym nie figurujemy w biurach informacji kredytowej lub gospodarczej jako dłużnik.

Jak sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej
Przed podpisaniem umowy powinniśmy dokładnie zweryfikować pożyczkodawcę i oferowane przez niego usługi. Jak sprawdzić firmę pożyczkową? Możemy to zrobić za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu mamy możliwość szybkiego odrzucenia niewiarygodnych firm, które nie podlegają żadnemu nadzorowi, a tym samym są nastawione na szybki zysk, żerując na naiwności swoich klientów.

Najlepsza porównywarka pożyczek

Pytanie tylko, jak znaleźć godnego zaufania pożyczkodawcę i najkorzystniejszą ofertę? Pomocna może okazać się w tym internetowa porównywarka firm pożyczkowych. Zanim oferta pozabankowej usługi trafi na rankingową listę, to sprawdzana jest rzetelność pożyczkodawców oraz zgodność zapisów zawieranych z nim umów z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Tutaj nie ma miejsca na niesprawdzone i przypadkowe usługi.

Sprawdź rankingi takich firm
Ranking kredytów gotówkowych daje nam możliwość porównania kilkunastu ofert pod względem parametrów takich jak: RRSO, oprocentowanie, wysokość miesięcznej raty oraz prowizja. Firmy pożyczkowe zobowiązane są do działalności według przepisów ustawy antylichwiarskiej. Oznacza to, że ceny pożyczek u poszczególnych pożyczkodawców są do siebie bardzo zbliżone, ale nie zawsze takie same. Często różnią się one niuansami, np. jedni oferują pierwszą pożyczkę za darmo, a drudzy doliczają prowizję. Dlatego czytając umowę musimy zwrócić szczególną uwagę na: oprocentowanie pożyczki, dodatkowe opłaty, zabezpieczenia i koszty związane z obsługą pożyczki oraz inne zapisy, zwłaszcza te pisane "drobnym druczkiem".
Bezpieczne pożyczki przez Internet
Gdy już zdecydujemy się na konkretną ofertę, to porównywarka przekieruje nas na stronę firmy, gdzie możemy złożyć wniosek o pożyczkę. Kilka minut po wypełnieniu formularza otrzymamy informację, czy nasz wniosek rozstał rozpatrzony pozytywnie. Później pieniądze są przelewane na konto bankowe.
Bezpieczny kredyt
Podsumowując, znalezienie bezpiecznej oferty pożyczkowej wcale nie jest takie trudne. Musimy tylko poświęcić trochę czasu na porównanie ofert i dokładne zapoznanie się z treścią umowy. Nie żałujmy tego czasu! W ten sposób i tak zyskujemy, ponieważ nie musimy chodzić po bankach ani telefonować.

Najnowsze wpisy na blogu
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
  • Dodano: 2019-07-02 09:45:00

Słońce, plaża, gorący piasek pod stopami i błogi spokój… Niestety, na taki luksus nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli Twój domowy budżet jest ograniczony, ale wciąż marzysz o wakacjach życia, rozejrzyj się za niewielką pomocą finansową. Dzięki pożyczce pozabankowej odwiedzisz miejsca, których piękno zapiera dech w piersiach! Zanim jednak podejmiesz decyzję o złożeniu wniosku, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy o pożyczkę. więcej


Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
  • Dodano: 2019-06-27 10:29:00

Możesz nie wierzyć, ale nawet studencki tryb życia wiąże się z całkiem sporymi wydatkami. Czynsz za wynajmowany akademik, materiały do nauki oraz drobne przyjemności - pieniądze znikają nie wiedzieć kiedy. Jeśli i Ty borykasz się z problemem braku gotówki, przeczytaj poniższy artykuł. Mamy przeczucie graniczące z pewnością, że pożyczka pozabankowa jest rozwiązaniem Twojego kłopotu. więcej


Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
  • Dodano: 2019-06-18 08:41:00

Niezapowiedziane wydatki zdarzają się każdemu – aby szybko i sprawnie otrzymać potrzebne pieniądze, warto zgłosić się do firmy pozabankowej oferującej pomoc finansową przez Internet. Pożyczka online jest w pełni bezpieczna, ale tylko wtedy, gdy wiemy kto i na jakich warunkach jej udziela. Jak wybrać instytucję pożyczkową, której można zaufać? Między innymi na to pytanie odpowiemy w poniższym tekście. więcej