Formularz informacyjny prawdę powie

  • Dodano: 2018-01-19 10:21:00

Mnogość stron w internecie, na których oferowane są pożyczki, przyprawia o zawrót głowy. Przyglądając się ilości firm pożyczkowych, wydaje się to wręcz absurdalne, że na nich wszystkich uda nam się otrzymać pożyczkę. Jak wybrać te najbardziej wiarygodne?

 

Z tym problemem boryka się każdy, kto choć raz szukał pożyczki przez internet. Liczba stron pod popularnymi hasłami dotyczącymi pożyczek jest przeogromna. Możemy opierać się na forach internetowych, opiniach internautów. Jednak nierzadko prowadzą nas w ślepy zaułek i trafiamy na stronę, w której owszem da się złożyć wniosek o pożyczkę, ale potem następuje grobowa cisza.

 

Przyjrzyjmy się najpierw genezie problemu, jak również rozwiązaniom, które pomogą sobie z tym poradzić. Jak zauważa portal Twoja Pożyczka, który głęboko penetruje rynek pozabankowych pożyczek internetowych działających na rynku polskim, wnikliwie dokonując analizy różnych procesów spełniających funkcje zarówno dydaktyczne jak i pro rozwojowe, poszukujący pożyczek doznają pewnego paraliżu. Przypomina to sytuację kupującego w sklepie, który „zaatakowany” mnogością wyboru towaru wpada w dezorientację i nie może podjąć jakiejkolwiek racjonalnej decyzji, o ile jest w stanie zrobić cokolwiek.

 

Pożyczkobiorca internetowy przed ekranem komputera ma jeszcze większy orzech do zgryzienia. Aby zawęzić krąg poszukiwań, pod uwagę brane są tylko witryny, które zawierają formularz aplikowania o pożyczkę, czyli tam gdzie podajemy swoje dane. Eksperci twierdzą, iż mamy do czynienia z 3 kategoriami takich stron:

  • Strony pożyczkodawców, na których aplikujemy bezpośrednio
  • Strony pośredników, którzy sami nie udzielają pożyczek tylko przesyłają dalej dane
  • Strony, na których zostawiając aplikację nie uzyskamy pożyczki

 

Jak w takim razie szybko odróżnić jedne od drugich. Po pierwsze poprzez sprawdzenie danych kontaktowych, danych rejestrowych dotyczących pożyczkodawcy. Klarownej informacji o produkcie, czyli umieszczonych wzorach umów, kalkulatora kosztów. Elementów tych jest jednak więcej. Możemy oczywiście skorzystać ze stron, specjalizujących się w tej tematyce, gdzie znajdziemy wiele sprawdzonych i wiarygodnych firm pożyczkowych. Co jednak, jeżeli chcemy kontynuować poszukiwania na własną rękę?

 

Wgłębianie się we wszystkie aspekty wykracza poza ramy tego artykułu. Jednak warto wiedzieć, że najlepsze jakościowo strony łączy jeden element, na który zwracamy zbyt małą uwagę. Mianowicie jest to formularz informacyjny, któremu eksperci poświęcili szczególne zainteresowanie, oraz zainicjowali specjalną akcję pod hasłem „Lubię formularz informacyjny”. W formularzu znajdziemy wszelkie niezbędne informacje na temat pożyczki, o którą się ubiegamy. Oczywiście ma to miejsce pod warunkiem, iż jest on solidnie wypełniony.

 

Brak formularza informacyjnego powinien zapalić w nas światełko ostrzegawcze. Wynika to z prostej przyczyny, że jest zdecydowanie mniejsza dowolność, w tym co powinno się w nim znaleźć, a pozycje są określane przez ustawę regulującą funkcjonowanie zorganizowanego rynku kredytów i pożyczek. Nikt kto tworzy stronę tylko pod zebranie danych lub zarabianie na opłatach wstępnych pod pozorem  udzielania pożyczek i bez ponoszenia ryzyka z tym związanego, nie umieści u siebie formularza informacyjnego. Przyczyna jest prozaiczna, trudno będzie go poprawnie wypełnić, a jeżeli nawet się to uda, obnażone zostaną niepożądane informacje, które na witrynie internetowej skrzętnie można pominąć lub zmanipulować.

 

Warto zatem szukać pożyczek z głową na karku i zwracać uwagę na to co istotne. Więcej o bezpiecznym i świadomym pożyczaniu przez internet, również o samym formularzu informacyjnym oraz poświęconej mu akcji znajdziemy na stronie www.twoja-pozyczka.pl

Najnowsze wpisy na blogu


Ubezpieczenie pożyczki – czy warto?

Ubezpieczenie pożyczki – czy warto?

  • Dodano: 2018-01-24 15:51:00

Czasem przy zaciąganiu pożyczki gotówkowej klient może otrzymać propozycję wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Warto więc przeanalizować z czym to się wiąże i jakie korzyści oraz cechy ze sobą niesie. więcej