PORADY FINANSOWE

Firmy pożyczkowe umożliwiają zakupy na raty

  • Dodano:

Klienci sklepów internetowych mogli rozłożyć kwotę swoich zakupów na raty głównie dzięki bankom. W tym momencie tendencja się zmienia. Firmy pożyczkowe wprowadzają to samo rozwiązanie, proponując klientom rozłożenie zakupów na dogodne raty. Jedną z nich jest Monedo Now, firma, która od jakiegoś czasu umożliwia zakupy ratalne dla klientów sklepu Allegro.

 

Zakupy na raty - popularne wśród Polaków

Wygrywają z innymi formami finansowania, takimi jak pożyczki gotówkowe czy karty kredytowe. Do najpopularniejszych towarów kupowanych na raty należą samochody oraz meble. a także sprzęt elektroniczny zarówno AGD jak i RTV.

 

W sklepach stacjonarnych coraz częściej można trafić na ofertę rat 0%. Dzięki temu przez kilkanaście miesięcy można spłacać jedynie wartość zakupionego towaru, a nie prowizje czy odsetki. Zakupy na raty są już dostępne nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też internetowych. Od jakiegoś czasu Allegro pomaga klientom realizować zakupy w systemie ratalnym.

 

Zakupy na raty - jak to wygląda naprawdę?

Gdy kupujemy towar na raty, tak naprawdę zaciągamy standardową pożyczkę lub kredyt konsumencki. Z tą różnicą, że pieniądze trafiają od razu do sprzedającego, a my spłacamy swoje zobowiązanie tej instytucji, która pożyczyła nam pieniądze. Nic więc dziwnego, że firmy pożyczkowe postanowiły pójść w ślady banków i nawiązać współpracę ze sklepami internetowymi. Na tych zasadach współpracę nawiązała firma Monedo Now z najpopularniejszym i największym w Polsce serwisem aukcyjnym Allegro.

 Do tej pory zakupy ratalne w tym sklepie finansowane były przez Alior Bank, mBank oraz PayU. Na raty rozłożyć można było zakup od 300 zł do 20 000 zł na okres maksymalnie 36 miesięcy. To co wyróżnia firmę pożyczkową to sposób wnioskowania o kredyt. W tym przypadku wszystko odbywa się online za pomocą specjalnej aplikacji badającej zdolność kredytową. Dzięki temu decyzję o przyznaniu kredytu otrzymuje się błyskawicznie.

 

Zakupy na raty to przyszłość firm pożyczkowych?

Firma Monedo Now przetarła szlaki w zakupach ratalnych dla innych firm pożyczkowych. Kwestią czasu pozostaje moment, w którym sklepy internetowe będą obsługiwane przez instytucje finansowe, które oferują pożyczki online. To bardzo dobre zjawisko, ponieważ im większa konkurencja na rynku tym na lepsze oferty zakupów ratalnych mogą liczyć klienci sklepów internetowych.

 

Najnowsze wpisy na blogu
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
  • Dodano: 2019-07-02 09:45:00

Słońce, plaża, gorący piasek pod stopami i błogi spokój… Niestety, na taki luksus nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli Twój domowy budżet jest ograniczony, ale wciąż marzysz o wakacjach życia, rozejrzyj się za niewielką pomocą finansową. Dzięki pożyczce pozabankowej odwiedzisz miejsca, których piękno zapiera dech w piersiach! Zanim jednak podejmiesz decyzję o złożeniu wniosku, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy o pożyczkę. więcej


Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
  • Dodano: 2019-06-27 10:29:00

Możesz nie wierzyć, ale nawet studencki tryb życia wiąże się z całkiem sporymi wydatkami. Czynsz za wynajmowany akademik, materiały do nauki oraz drobne przyjemności - pieniądze znikają nie wiedzieć kiedy. Jeśli i Ty borykasz się z problemem braku gotówki, przeczytaj poniższy artykuł. Mamy przeczucie graniczące z pewnością, że pożyczka pozabankowa jest rozwiązaniem Twojego kłopotu. więcej


Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
  • Dodano: 2019-06-18 08:41:00

Niezapowiedziane wydatki zdarzają się każdemu – aby szybko i sprawnie otrzymać potrzebne pieniądze, warto zgłosić się do firmy pozabankowej oferującej pomoc finansową przez Internet. Pożyczka online jest w pełni bezpieczna, ale tylko wtedy, gdy wiemy kto i na jakich warunkach jej udziela. Jak wybrać instytucję pożyczkową, której można zaufać? Między innymi na to pytanie odpowiemy w poniższym tekście. więcej