Firmy pożyczkowe umożliwiają zakupy na raty

  • Dodano: 2018-01-15 10:54:00

Klienci sklepów internetowych mogli rozłożyć kwotę swoich zakupów na raty głównie dzięki bankom. W tym momencie tendencja się zmienia. Firmy pożyczkowe wprowadzają to samo rozwiązanie, proponując klientom rozłożenie zakupów na dogodne raty. Jedną z nich jest Monedo Now, firma, która od jakiegoś czasu umożliwia zakupy ratalne dla klientów sklepu Allegro.

 

Zakupy na raty - popularne wśród Polaków

Wygrywają z innymi formami finansowania, takimi jak pożyczki gotówkowe czy karty kredytowe. Do najpopularniejszych towarów kupowanych na raty należą samochody oraz meble. a także sprzęt elektroniczny zarówno AGD jak i RTV.

 

W sklepach stacjonarnych coraz częściej można trafić na ofertę rat 0%. Dzięki temu przez kilkanaście miesięcy można spłacać jedynie wartość zakupionego towaru, a nie prowizje czy odsetki. Zakupy na raty są już dostępne nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też internetowych. Od jakiegoś czasu Allegro pomaga klientom realizować zakupy w systemie ratalnym.

 

Zakupy na raty - jak to wygląda naprawdę?

Gdy kupujemy towar na raty, tak naprawdę zaciągamy standardową pożyczkę lub kredyt konsumencki. Z tą różnicą, że pieniądze trafiają od razu do sprzedającego, a my spłacamy swoje zobowiązanie tej instytucji, która pożyczyła nam pieniądze. Nic więc dziwnego, że firmy pożyczkowe postanowiły pójść w ślady banków i nawiązać współpracę ze sklepami internetowymi. Na tych zasadach współpracę nawiązała firma Monedo Now z najpopularniejszym i największym w Polsce serwisem aukcyjnym Allegro.

 Do tej pory zakupy ratalne w tym sklepie finansowane były przez Alior Bank, mBank oraz PayU. Na raty rozłożyć można było zakup od 300 zł do 20 000 zł na okres maksymalnie 36 miesięcy. To co wyróżnia firmę pożyczkową to sposób wnioskowania o kredyt. W tym przypadku wszystko odbywa się online za pomocą specjalnej aplikacji badającej zdolność kredytową. Dzięki temu decyzję o przyznaniu kredytu otrzymuje się błyskawicznie.

 

Zakupy na raty to przyszłość firm pożyczkowych?

Firma Monedo Now przetarła szlaki w zakupach ratalnych dla innych firm pożyczkowych. Kwestią czasu pozostaje moment, w którym sklepy internetowe będą obsługiwane przez instytucje finansowe, które oferują pożyczki online. To bardzo dobre zjawisko, ponieważ im większa konkurencja na rynku tym na lepsze oferty zakupów ratalnych mogą liczyć klienci sklepów internetowych.

 

Najnowsze wpisy na blogu

Wcześniejsza spłata pożyczki i zwrot kosztów

Wcześniejsza spłata pożyczki i zwrot kosztów

  • Dodano: 2018-03-14 11:16:00

Wiele firm oferuje pierwszą pożyczkę za darmo, czyli spłacamy tyle ile pożyczyliśmy. Innymi słowy, firma na nas nie zarabia. Jednak za kolejną pomoc finansową trzeba już zapłacić. więcej


Weryfikacja wniosku pożyczkowego bez przelewu

Weryfikacja wniosku pożyczkowego bez przelewu

  • Dodano: 2018-03-01 14:19:00

Znaczna część firm pożyczkowych weryfikuje dane swoich klientów za pomocą tzw. przelewów weryfikacyjnych. Procedura polega na przesłaniu na konto bankowe pożyczkodawcy symbolicznej kwoty (najczęściej jest to 1 grosz). więcej


E-sądy i elektroniczne nakazy zapłaty

E-sądy i elektroniczne nakazy zapłaty

  • Dodano: 2018-03-01 09:27:00

Korzystanie z e-sądów jest bardzo popularne wśród firm pożyczkowych. To rozwiązanie pozwala na szybkie uzyskanie nakazu zapłaty i skierowania sprawy bezpośrednio do komornika. więcej