Czy warto ubezpieczyć pożyczkę?

  • Dodano: 2018-01-24 15:51:00

Podczas zaciągania pożyczki online klient może otrzymać propozycję wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Warto więc zastanowić się, czy powinniśmy zainwestować w tą usługę.

 

Czym jest ubezpieczenie pożyczki?

To tak naprawdę ubezpieczenie na życie. W przypadku śmierci dłużnika, jego rodzina nie odziedziczy długu, a zaciągnięte przez niego zobowiązanie zostanie spłacone przez ubezpieczyciela. Z perspektywy firmy pożyczkowej taka usługa ma więc same plusy – firma ma pewność, że dług zostanie spłacony bez względu na okoliczności. 

 

Co mogę na tym zyskać?

Ubezpieczenie pożyczki to przede wszystkim pewność, że naszym zadłużeniem nie obarczymy rodziny.  Inne koszta takie jak opłata administracyjna czy prowizja mają na celu jedynie wygenerować zysk dla firmy pożyczkowej. Ubezpieczenie wiąże korzyści dla obu stron - pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy.

 

Jak kupić ubezpieczenie?

W przypadku pożyczek online wystarczy zaznaczyć odpowiednie okienko w formularzu aplikacyjnym i dodatkowe ubezpieczenie zostanie ujęte w kosztach pożyczki. Przed złożeniem wniosku warto spawdzić jakie pożyczkodawca oferuje warunki ubezpieczenia. Najlepiej przeanalizować również tzw. wyłączenia oraz wyjątki, w których firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania.

 

Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z ubezpieczenia?

Firmy pożyczkowe często tak łatwo nie rezygnują z marży czy prowizji zarobionych na sprzedanym ubezpieczeniu. Co za tym idzie – z rezygnacją z tej usługi mogą wiązać się dodatkowe koszty, np. ograniczenie czasu spłaty pożyczki.  Odstąpienie od umowy ubezpieczenia wprawdzie obniża całkowitą kwotę pożyczki, ale warto, zanim podejmiejmy decyzję, zapoznać się z regulaminem pożyczkobiorcy i przeanalizować wszystkie za oraz przeciw.

 

Nie podejmuj decyzji pochopnie

Przed zaciągnięciem pożyczki dobrze jest przeanalizować wszystkie oferty i wybrać tą najkorzystniejszą. Nie należy bać się ubezpieczenia, bo jego koszty powinny być klarowne od samego początku - wiemy na co się decydujemy.  Dobrze jest jednak sprawdzić, czy konkretna firma nie oferuje pożyczki z ubezpieczeniem w konkurencyjnej cenie. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, przede wszystkim podczas zaciągania pożyczki. 

Najnowsze wpisy na blogu

Wcześniejsza spłata pożyczki i zwrot kosztów

Wcześniejsza spłata pożyczki i zwrot kosztów

  • Dodano: 2018-03-14 11:16:00

Wiele firm oferuje pierwszą pożyczkę za darmo, czyli spłacamy tyle ile pożyczyliśmy. Innymi słowy, firma na nas nie zarabia. Jednak za kolejną pomoc finansową trzeba już zapłacić. więcej


Weryfikacja wniosku pożyczkowego bez przelewu

Weryfikacja wniosku pożyczkowego bez przelewu

  • Dodano: 2018-03-01 14:19:00

Znaczna część firm pożyczkowych weryfikuje dane swoich klientów za pomocą tzw. przelewów weryfikacyjnych. Procedura polega na przesłaniu na konto bankowe pożyczkodawcy symbolicznej kwoty (najczęściej jest to 1 grosz). więcej


E-sądy i elektroniczne nakazy zapłaty

E-sądy i elektroniczne nakazy zapłaty

  • Dodano: 2018-03-01 09:27:00

Korzystanie z e-sądów jest bardzo popularne wśród firm pożyczkowych. To rozwiązanie pozwala na szybkie uzyskanie nakazu zapłaty i skierowania sprawy bezpośrednio do komornika. więcej