PORADY FINANSOWE

Czy warto ubezpieczyć pożyczkę?

  • Dodano:

Podczas zaciągania pożyczki online klient może otrzymać propozycję wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Warto więc zastanowić się, czy powinniśmy zainwestować w tą usługę.

 

Czym jest ubezpieczenie pożyczki?

To tak naprawdę ubezpieczenie na życie. W przypadku śmierci dłużnika, jego rodzina nie odziedziczy długu, a zaciągnięte przez niego zobowiązanie zostanie spłacone przez ubezpieczyciela. Z perspektywy firmy pożyczkowej taka usługa ma więc same plusy – firma ma pewność, że dług zostanie spłacony bez względu na okoliczności. 

 

Co mogę na tym zyskać?

Ubezpieczenie pożyczki to przede wszystkim pewność, że naszym zadłużeniem nie obarczymy rodziny.  Inne koszta takie jak opłata administracyjna czy prowizja mają na celu jedynie wygenerować zysk dla firmy pożyczkowej. Ubezpieczenie wiąże korzyści dla obu stron - pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy.

 

Jak kupić ubezpieczenie?

W przypadku pożyczek online wystarczy zaznaczyć odpowiednie okienko w formularzu aplikacyjnym i dodatkowe ubezpieczenie zostanie ujęte w kosztach pożyczki. Przed złożeniem wniosku warto spawdzić jakie pożyczkodawca oferuje warunki ubezpieczenia. Najlepiej przeanalizować również tzw. wyłączenia oraz wyjątki, w których firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania.

 

Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z ubezpieczenia?

Firmy pożyczkowe często tak łatwo nie rezygnują z marży czy prowizji zarobionych na sprzedanym ubezpieczeniu. Co za tym idzie – z rezygnacją z tej usługi mogą wiązać się dodatkowe koszty, np. ograniczenie czasu spłaty pożyczki.  Odstąpienie od umowy ubezpieczenia wprawdzie obniża całkowitą kwotę pożyczki, ale warto, zanim podejmiejmy decyzję, zapoznać się z regulaminem pożyczkobiorcy i przeanalizować wszystkie za oraz przeciw.

 

Nie podejmuj decyzji pochopnie

Przed zaciągnięciem pożyczki dobrze jest przeanalizować wszystkie oferty i wybrać tą najkorzystniejszą. Nie należy bać się ubezpieczenia, bo jego koszty powinny być klarowne od samego początku - wiemy na co się decydujemy.  Dobrze jest jednak sprawdzić, czy konkretna firma nie oferuje pożyczki z ubezpieczeniem w konkurencyjnej cenie. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, przede wszystkim podczas zaciągania pożyczki. 

Najnowsze wpisy na blogu
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
  • Dodano: 2019-07-02 09:45:00

Słońce, plaża, gorący piasek pod stopami i błogi spokój… Niestety, na taki luksus nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli Twój domowy budżet jest ograniczony, ale wciąż marzysz o wakacjach życia, rozejrzyj się za niewielką pomocą finansową. Dzięki pożyczce pozabankowej odwiedzisz miejsca, których piękno zapiera dech w piersiach! Zanim jednak podejmiesz decyzję o złożeniu wniosku, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy o pożyczkę. więcej


Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
  • Dodano: 2019-06-27 10:29:00

Możesz nie wierzyć, ale nawet studencki tryb życia wiąże się z całkiem sporymi wydatkami. Czynsz za wynajmowany akademik, materiały do nauki oraz drobne przyjemności - pieniądze znikają nie wiedzieć kiedy. Jeśli i Ty borykasz się z problemem braku gotówki, przeczytaj poniższy artykuł. Mamy przeczucie graniczące z pewnością, że pożyczka pozabankowa jest rozwiązaniem Twojego kłopotu. więcej


Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
  • Dodano: 2019-06-18 08:41:00

Niezapowiedziane wydatki zdarzają się każdemu – aby szybko i sprawnie otrzymać potrzebne pieniądze, warto zgłosić się do firmy pozabankowej oferującej pomoc finansową przez Internet. Pożyczka online jest w pełni bezpieczna, ale tylko wtedy, gdy wiemy kto i na jakich warunkach jej udziela. Jak wybrać instytucję pożyczkową, której można zaufać? Między innymi na to pytanie odpowiemy w poniższym tekście. więcej