Porady Finansowe

Czy warto ubezpieczyć pożyczkę?

  • Dodano:

Podczas zaciągania pożyczki online klient może otrzymać propozycję wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Warto więc zastanowić się, czy powinniśmy zainwestować w tą usługę.

 

Czym jest ubezpieczenie pożyczki?

To tak naprawdę ubezpieczenie na życie. W przypadku śmierci dłużnika, jego rodzina nie odziedziczy długu, a zaciągnięte przez niego zobowiązanie zostanie spłacone przez ubezpieczyciela. Z perspektywy firmy pożyczkowej taka usługa ma więc same plusy – firma ma pewność, że dług zostanie spłacony bez względu na okoliczności. 

 

Co mogę na tym zyskać?

Ubezpieczenie pożyczki to przede wszystkim pewność, że naszym zadłużeniem nie obarczymy rodziny.  Inne koszta takie jak opłata administracyjna czy prowizja mają na celu jedynie wygenerować zysk dla firmy pożyczkowej. Ubezpieczenie wiąże korzyści dla obu stron - pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy.

 

Jak kupić ubezpieczenie?

W przypadku pożyczek online wystarczy zaznaczyć odpowiednie okienko w formularzu aplikacyjnym i dodatkowe ubezpieczenie zostanie ujęte w kosztach pożyczki. Przed złożeniem wniosku warto spawdzić jakie pożyczkodawca oferuje warunki ubezpieczenia. Najlepiej przeanalizować również tzw. wyłączenia oraz wyjątki, w których firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania.

 

Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z ubezpieczenia?

Firmy pożyczkowe często tak łatwo nie rezygnują z marży czy prowizji zarobionych na sprzedanym ubezpieczeniu. Co za tym idzie – z rezygnacją z tej usługi mogą wiązać się dodatkowe koszty, np. ograniczenie czasu spłaty pożyczki.  Odstąpienie od umowy ubezpieczenia wprawdzie obniża całkowitą kwotę pożyczki, ale warto, zanim podejmiejmy decyzję, zapoznać się z regulaminem pożyczkobiorcy i przeanalizować wszystkie za oraz przeciw.

 

Nie podejmuj decyzji pochopnie

Przed zaciągnięciem pożyczki dobrze jest przeanalizować wszystkie oferty i wybrać tą najkorzystniejszą. Nie należy bać się ubezpieczenia, bo jego koszty powinny być klarowne od samego początku - wiemy na co się decydujemy.  Dobrze jest jednak sprawdzić, czy konkretna firma nie oferuje pożyczki z ubezpieczeniem w konkurencyjnej cenie. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, przede wszystkim podczas zaciągania pożyczki. 

Najnowsze wpisy na blogu
Kredyt a pożyczka – najważniejsze różnice między nimi
Kredyt a pożyczka – najważniejsze różnice między nimi
  • Dodano: 2019-06-11 08:49:00

Zaciągnięcie kredytu lub pożyczki, to bardzo poważny krok – zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, jakiego produktu finansowego naprawdę potrzebujesz? Skorzystaj z pomocy naszego poradnika i ułatw sobie ten trudny wybór. Co warto wiedzieć na temat kredytu i pożyczki? Jakie są ich najważniejsze zalety i dzielące je różnice? więcej


Pożyczka dla bezrobotnych – jak ją dostać?
Pożyczka dla bezrobotnych – jak ją dostać?
  • Dodano: 2019-06-07 08:39:00

Wiele osób zastanawia się, czy istnieją pożyczki dla bezrobotnych? Czy nie będąc nigdzie zatrudnionym można starać się o szybki zastrzyk gotówki? Okazuje się, że tak. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji są firmy pożyczkowe, które oferują pomoc finansową również bez sprawdzania, skąd pochodzi twój dochód. Niestety, w banku nie masz co liczyć na żaden kredyt czy pożyczkę. Jakie warunki musisz spełnić, aby otrzymać daną pomoc? Przeczytaj i sprawdź. więcej