PORADY FINANSOWE

Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?

  • Dodano:

Niezapowiedziane wydatki zdarzają się każdemu – aby szybko i sprawnie otrzymać potrzebne pieniądze, warto zgłosić się do firmy pozabankowej oferującej pomoc finansową przez Internet. Pożyczka online jest w pełni bezpieczna, ale tylko wtedy, gdy wiemy kto i na jakich warunkach jej udziela. Jak wybrać instytucję pożyczkową, której można zaufać? Między innymi na to pytanie odpowiemy w poniższym tekście.

Pożyczka przez Internet: tak czy nie?

Pożyczki udzielane przez Internet są prawdziwym hitem na rynku finansowym, ale na początku były jedynie uzupełnieniem standardowej oferty instytucji udzielających chwilówek w punktach stacjonarnych. Dziś możesz wybrać jedną z wielu firm działających jedynie za pośrednictwem sieci. Kolejnych klientów kuszą niewielkie wymagania stawiane przez instytucje pozabankowe i duże kwoty oferowanych pożyczek przy minimalnych dochodach. W tym tkwi największe niebezpieczeństwo – im większy rynek, tym większa szansa na powstanie nieuczciwej firmy, która chce zarobić na naiwności pożyczkobiorców. Jeśli więc potrzebujesz gotówki na już, pożyczka przez Internet jest jak najbardziej dla Ciebie! Jedyne o czym powinieneś pamiętać to bezpieczne zaciąganie zobowiązań – sprawdź więc, czy instytucja, której chcesz zaufać, prowadzi legalną działalność.

Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?

Czy zaciąganie pożyczki przez Internet jest bezpieczne? Odpowiedź brzmi: tak, w zależności od tego, czy firma, której chcemy zaufać, działa legalnie. Na szczęście coraz łatwiej rozpoznać nieuczciwe praktyki oszustów. Jak to zrobić? Najważniejsze jest pierwsze wrażenie – zwróć uwagę na stronę internetową danego pożyczkodawcy. Powinny figurować na niej dane takie jak adres siedziby, kontakt mailowy czy telefoniczny. Co więcej, rzetelna firma udostępnia wzór regulaminu oraz umowy, którą podpiszesz po zaakceptowaniu wniosku. Nie będzie tam konkretnych informacji dotyczących Twojej pożyczki, ale ogólny zarys reguł, według których działa dana instytucja. Jeśli firma podaje w stopce swój numer KRS, wykorzystaj tę informację - sprawdź, czy instytucja ma odpowiednio zarejestrowaną działalność i spełnia wszelkie wymogi formalne, aby ją prowadzić.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zaciąganiu pożyczki przez Internet?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję dotyczącą zaciągnięcia pożyczki przez Internet, weź pod uwagę poniższe czynniki. Są gwarantem bezpieczeństwa zarówno Twoich danych wrażliwych, jak i firmy pozabankowej, która udziela Ci wsparcia finansowego.

Bezpieczne połączenie to szyfrowane połączenie

Bardzo istotnym elementem, który wpływa na bezpieczeństwo potencjalnego klienta firmy pożyczkowej to poprawnie działająca strona internetowa. Nie wdając się w szczegóły - kluczem jest szyfrowane połączenie. Adres takiej strony zaczyna się od skrótu https://, a na pasku adresowym widnieje obrazek zamkniętej kłódki.


Firmy coraz częściej sprawdzają dane potencjalnych klientów – dla własnego bezpieczeństwa

Firmy pożyczkowe coraz częściej sprawdzają dane pożyczkobiorców - takie działanie świadczy nie tylko o tym, że instutycje dbają o swoje interesy. Uczciwy pożyczkobiorca odmówi udzielenia pomocy finansowej, kiedy nie będziesz w stanie jej spłacić. Decydując się na złożenie wniosku w danej firmie pozabankowej zwracaj uwagę na wymagania stawiane pożyczkobiorcom.

Podsumowanie

Kwestia bezpiecznego pożyczania przez Internet jest bardzo ważna – dlatego jeśli chcesz korzystać z usług firmy pozabankowej, zwracaj uwagę na powyższe elementy, świadczące o jej wiarygodności. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o pożyczkach przez Internet, czytaj regularnie naszego bloga. Zapraszamy do lektury!

 

Najnowsze wpisy na blogu
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
  • Dodano: 2019-07-02 09:45:00

Słońce, plaża, gorący piasek pod stopami i błogi spokój… Niestety, na taki luksus nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli Twój domowy budżet jest ograniczony, ale wciąż marzysz o wakacjach życia, rozejrzyj się za niewielką pomocą finansową. Dzięki pożyczce pozabankowej odwiedzisz miejsca, których piękno zapiera dech w piersiach! Zanim jednak podejmiesz decyzję o złożeniu wniosku, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy o pożyczkę. więcej


Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
  • Dodano: 2019-06-27 10:29:00

Możesz nie wierzyć, ale nawet studencki tryb życia wiąże się z całkiem sporymi wydatkami. Czynsz za wynajmowany akademik, materiały do nauki oraz drobne przyjemności - pieniądze znikają nie wiedzieć kiedy. Jeśli i Ty borykasz się z problemem braku gotówki, przeczytaj poniższy artykuł. Mamy przeczucie graniczące z pewnością, że pożyczka pozabankowa jest rozwiązaniem Twojego kłopotu. więcej


Kredyt a pożyczka – najważniejsze różnice między nimi
Kredyt a pożyczka – najważniejsze różnice między nimi
  • Dodano: 2019-06-11 08:49:00

Zaciągnięcie kredytu lub pożyczki, to bardzo poważny krok – zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, jakiego produktu finansowego naprawdę potrzebujesz? Skorzystaj z pomocy naszego poradnika i ułatw sobie ten trudny wybór. Co warto wiedzieć na temat kredytu i pożyczki? Jakie są ich najważniejsze zalety i dzielące je różnice? więcej