Czy osoba bezrobotna może pożyczyć pieniądze online?

  • Dodano:

Osoby bezrobotne to grupa społeczna, która częściej niż inne miewa problemy finansowe. Właśnie dlatego bezrobotni szukają pomocy w instytucjach finansowych. Banki zwykle nie udzielają kredytów osobom bez stałej pracy.

 

Na ratunek firmy pożyczkowe

Instytucje finansowe często oferują pożyczki online bez zaświadczeń o zarobkach. Niestety, często jest to ratunek jedynie pozorny. Na początku, tak jak obiecywano, wystarczy jedynie dowód osobisty, jednak podczas weryfikacji wniosku należy podać informacje, które potwierdzą stały dochód danej osoby. Jak to więc wygląda naprawdę? Czy bezrobotny może wziąć pożyczkę?

 

Firmy pożyczkowe odbiegają od procedur bankowych

Klient nie zostanie już poproszony o oficjalne zaświadczenie o zarobkach. Często w formularzu wystarczy podać źródło dochodu. Banki oczekują najczęściej przedstawienia umowy o pracę, dokumentu poświadczającego przyznanie emerytury czy renty. Firmy pożyczkowe są bardziej zainteresowane tym, czy klient będzie w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę. W praktyce osoby bezrobotne bardzo często otrzymują pomoc. Instytucje finansowe biorą pod uwagę również historię kredytową klienta.

 

O ile coraz mniej firm sprawdza dochody swoich klientów, o tyle coraz więcej korzysta z baz i biur informacji, aby dowiedzieć się jak najwięcej o historii kredytowej wnioskodawcy. Ma to na celu sprawdzenie, czy do tej pory dana osoba regularnie spłacała zobowiązania finansowe. W celu zbadania zdolności kredytowej bardzo często jest również wymagany skan wyciągu bankowego. Jeśli mimo braku stałego zatrudnienia wnioskodawca spłacał swoje poprzednie zobowiązania w terminie, firmy pożyczkowe często udzielają pomocy takiej osobie.

 

Osoby bezrobotne mają szansę na uzyskanie pożyczki

Na rynku pożyczek pozabankowych wiele firm (należy jednak podkreślić, że nie wszystkie) jest bardziej zainteresowanych dobrą historią kredytową klienta aniżeli jego dochodami. Dzięki takim praktykom, osoby bezrobotne mają szansę na uzyskanie pieniędzy. Warto jednak wspomnieć, że nie będą to wysokie kwoty. Firmy pożyczkowe, jeśli bezrobotny wnioskuje o wysoką pożyczkę, wolą odrzucić wniosek niż narażać się na brak spłaty powstałego zobowiązania.

Najnowsze wpisy na blogu
Wcześniejsza spłata pożyczki i zwrot kosztów
Wcześniejsza spłata pożyczki i zwrot kosztów
  • Dodano: 2018-03-14 11:16:00

Wiele firm oferuje pierwszą pożyczkę za darmo, czyli spłacamy tyle ile pożyczyliśmy. Innymi słowy, firma na nas nie zarabia. Jednak za kolejną pomoc finansową trzeba już zapłacić. więcej


Weryfikacja wniosku pożyczkowego bez przelewu
Weryfikacja wniosku pożyczkowego bez przelewu
  • Dodano: 2018-03-01 14:19:00

Znaczna część firm pożyczkowych weryfikuje dane swoich klientów za pomocą tzw. przelewów weryfikacyjnych. Procedura polega na przesłaniu na konto bankowe pożyczkodawcy symbolicznej kwoty (najczęściej jest to 1 grosz). więcej


E-sądy i elektroniczne nakazy zapłaty
E-sądy i elektroniczne nakazy zapłaty
  • Dodano: 2018-03-01 09:27:00

Korzystanie z e-sądów jest bardzo popularne wśród firm pożyczkowych. To rozwiązanie pozwala na szybkie uzyskanie nakazu zapłaty i skierowania sprawy bezpośrednio do komornika. więcej