PORADY FINANSOWE

Czy osoba bezrobotna może pożyczyć pieniądze online?

  • Dodano:

Osoby bezrobotne to grupa społeczna, która częściej niż inne miewa problemy finansowe. Właśnie dlatego bezrobotni szukają pomocy w instytucjach finansowych. Banki zwykle nie udzielają kredytów osobom bez stałej pracy.

 

Na ratunek firmy pożyczkowe

Instytucje finansowe często oferują pożyczki online bez zaświadczeń o zarobkach. Niestety, często jest to ratunek jedynie pozorny. Na początku, tak jak obiecywano, wystarczy jedynie dowód osobisty, jednak podczas weryfikacji wniosku należy podać informacje, które potwierdzą stały dochód danej osoby. Jak to więc wygląda naprawdę? Czy bezrobotny może wziąć pożyczkę?

 

Firmy pożyczkowe odbiegają od procedur bankowych

Klient nie zostanie już poproszony o oficjalne zaświadczenie o zarobkach. Często w formularzu wystarczy podać źródło dochodu. Banki oczekują najczęściej przedstawienia umowy o pracę, dokumentu poświadczającego przyznanie emerytury czy renty. Firmy pożyczkowe są bardziej zainteresowane tym, czy klient będzie w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę. W praktyce osoby bezrobotne bardzo często otrzymują pomoc. Instytucje finansowe biorą pod uwagę również historię kredytową klienta.

 

O ile coraz mniej firm sprawdza dochody swoich klientów, o tyle coraz więcej korzysta z baz i biur informacji, aby dowiedzieć się jak najwięcej o historii kredytowej wnioskodawcy. Ma to na celu sprawdzenie, czy do tej pory dana osoba regularnie spłacała zobowiązania finansowe. W celu zbadania zdolności kredytowej bardzo często jest również wymagany skan wyciągu bankowego. Jeśli mimo braku stałego zatrudnienia wnioskodawca spłacał swoje poprzednie zobowiązania w terminie, firmy pożyczkowe często udzielają pomocy takiej osobie.

 

Osoby bezrobotne mają szansę na uzyskanie pożyczki

Na rynku pożyczek pozabankowych wiele firm (należy jednak podkreślić, że nie wszystkie) jest bardziej zainteresowanych dobrą historią kredytową klienta aniżeli jego dochodami. Dzięki takim praktykom, osoby bezrobotne mają szansę na uzyskanie pieniędzy. Warto jednak wspomnieć, że nie będą to wysokie kwoty. Firmy pożyczkowe, jeśli bezrobotny wnioskuje o wysoką pożyczkę, wolą odrzucić wniosek niż narażać się na brak spłaty powstałego zobowiązania.

Najnowsze wpisy na blogu
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
Pożyczka na wakacje, czyli o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?
  • Dodano: 2019-07-02 09:45:00

Słońce, plaża, gorący piasek pod stopami i błogi spokój… Niestety, na taki luksus nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli Twój domowy budżet jest ograniczony, ale wciąż marzysz o wakacjach życia, rozejrzyj się za niewielką pomocą finansową. Dzięki pożyczce pozabankowej odwiedzisz miejsca, których piękno zapiera dech w piersiach! Zanim jednak podejmiesz decyzję o złożeniu wniosku, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy o pożyczkę. więcej


Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
Pożyczki dla studenta. Jaka pożyczka dla studenta jest najlepsza?
  • Dodano: 2019-06-27 10:29:00

Możesz nie wierzyć, ale nawet studencki tryb życia wiąże się z całkiem sporymi wydatkami. Czynsz za wynajmowany akademik, materiały do nauki oraz drobne przyjemności - pieniądze znikają nie wiedzieć kiedy. Jeśli i Ty borykasz się z problemem braku gotówki, przeczytaj poniższy artykuł. Mamy przeczucie graniczące z pewnością, że pożyczka pozabankowa jest rozwiązaniem Twojego kłopotu. więcej


Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
Czy pożyczka przez Internet jest bezpieczna?
  • Dodano: 2019-06-18 08:41:00

Niezapowiedziane wydatki zdarzają się każdemu – aby szybko i sprawnie otrzymać potrzebne pieniądze, warto zgłosić się do firmy pozabankowej oferującej pomoc finansową przez Internet. Pożyczka online jest w pełni bezpieczna, ale tylko wtedy, gdy wiemy kto i na jakich warunkach jej udziela. Jak wybrać instytucję pożyczkową, której można zaufać? Między innymi na to pytanie odpowiemy w poniższym tekście. więcej