Porady Finansowe

Biometryczna weryfikacja tożsamości w firmach pożyczkowych

  • Dodano:

Wiele instytucji finansowych zaczyna odchodzić od tradycyjnych metod logowania się do internetowego konta bankowego. Wprowadzane są nowe, bardziej zaawansowane metody między innymi biometryczna weryfikacja tożsamości. Czy to jest przyszłość finansów?

 

Czym jest biometryczna weryfikacja?

Istnieje wiele cech, które odróżniają nas od innych ludzi takie jak układ linii papilarnych, siatkówka oka, rysy czy kształt twarzy lub głos. Te cechy w wielu przypadkach są praktycznie niemożliwe do sfałszowania, w przeciwieństwie do tradycyjnych zabezpieczeń bankowych takich jak hasła, skany dowodów, przelewy weryfikacyjne czy nawet odręczne podpisy. Do porządku dziennego weszło już użycie skanerów linii papilarnych, a powoli na rynek wchodzi również wykorzystanie twarzy czy też siatkówki oka. Czy możemy się więc spodziewać rewolucji w systemach działania firm pożyczkowych i zastosowania właśnie takich technik?

 

Bankowość internetowa wykorzystuje biometrię

Już ponad 10 banków w Polsce pozwala na logowanie się do konta za pomocą czytników linii papilarnych umieszczonych w urządzeniach mobilnych lub w placówkach banków. Od kilku lat również możemy spotkać się z weryfikacją głosu na infoliniach lub weryfikacją wideo na czacie z konsultantem. Nie da się ukryć, że część z tych rozwiązań mogłaby zostać wdrożona w przypadku firm pożyczkowych.

 

Biometryczna weryfikacja - większe bezpieczeństwo

Biometryczna weryfikacja może być odpowiedzią na zwiększenie bezpieczeństwa i skrócenie czasu trwania procesu weryfikacji wniosków pożyczkowych. Czas pokaże czy któraś firma pożyczkowa odważy się na ten śmiały krok. Jedno jest pewne – kto zrobi to dobrze może zyskać sporą przewagę nad konkurencją.

 

Najnowsze wpisy na blogu
Kredyt a pożyczka – najważniejsze różnice między nimi
Kredyt a pożyczka – najważniejsze różnice między nimi
  • Dodano: 2019-06-11 08:49:00

Zaciągnięcie kredytu lub pożyczki, to bardzo poważny krok – zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, jakiego produktu finansowego naprawdę potrzebujesz? Skorzystaj z pomocy naszego poradnika i ułatw sobie ten trudny wybór. Co warto wiedzieć na temat kredytu i pożyczki? Jakie są ich najważniejsze zalety i dzielące je różnice? więcej


Pożyczka dla bezrobotnych – jak ją dostać?
Pożyczka dla bezrobotnych – jak ją dostać?
  • Dodano: 2019-06-07 08:39:00

Wiele osób zastanawia się, czy istnieją pożyczki dla bezrobotnych? Czy nie będąc nigdzie zatrudnionym można starać się o szybki zastrzyk gotówki? Okazuje się, że tak. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji są firmy pożyczkowe, które oferują pomoc finansową również bez sprawdzania, skąd pochodzi twój dochód. Niestety, w banku nie masz co liczyć na żaden kredyt czy pożyczkę. Jakie warunki musisz spełnić, aby otrzymać daną pomoc? Przeczytaj i sprawdź. więcej