Biometryczna weryfikacja tożsamości w firmach pożyczkowych

  • Dodano:

Wiele instytucji finansowych zaczyna odchodzić od tradycyjnych metod logowania się do internetowego konta bankowego. Wprowadzane są nowe, bardziej zaawansowane metody między innymi biometryczna weryfikacja tożsamości. Czy to jest przyszłość finansów?

 

Czym jest biometryczna weryfikacja?

Istnieje wiele cech, które odróżniają nas od innych ludzi takie jak układ linii papilarnych, siatkówka oka, rysy czy kształt twarzy lub głos. Te cechy w wielu przypadkach są praktycznie niemożliwe do sfałszowania, w przeciwieństwie do tradycyjnych zabezpieczeń bankowych takich jak hasła, skany dowodów, przelewy weryfikacyjne czy nawet odręczne podpisy. Do porządku dziennego weszło już użycie skanerów linii papilarnych, a powoli na rynek wchodzi również wykorzystanie twarzy czy też siatkówki oka. Czy możemy się więc spodziewać rewolucji w systemach działania firm pożyczkowych i zastosowania właśnie takich technik?

 

Bankowość internetowa wykorzystuje biometrię

Już ponad 10 banków w Polsce pozwala na logowanie się do konta za pomocą czytników linii papilarnych umieszczonych w urządzeniach mobilnych lub w placówkach banków. Od kilku lat również możemy spotkać się z weryfikacją głosu na infoliniach lub weryfikacją wideo na czacie z konsultantem. Nie da się ukryć, że część z tych rozwiązań mogłaby zostać wdrożona w przypadku firm pożyczkowych.

 

Biometryczna weryfikacja - większe bezpieczeństwo

Biometryczna weryfikacja może być odpowiedzią na zwiększenie bezpieczeństwa i skrócenie czasu trwania procesu weryfikacji wniosków pożyczkowych. Czas pokaże czy któraś firma pożyczkowa odważy się na ten śmiały krok. Jedno jest pewne – kto zrobi to dobrze może zyskać sporą przewagę nad konkurencją.

 

Najnowsze wpisy na blogu